portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Jasień - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Jasień » Forum » [Jasien-NET] lokalny serwer Windows Update
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

[Jasien-NET] lokalny serwer Windows Update

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Jasien-NET
Gość





PostWysłany: Wto Lip 27, 2004 1:23    Temat postu: [Jasien-NET] lokalny serwer Windows Update

W celu ulatwienia i przyspieszenia instalowania poprawek dla systemow wiadomej firmy, niedlugo (za kilka dni) udostepniony zostanie lokalny serwer Windows Update, ktory zawierac bedzie wszystkie poprawki do wszystkich wersji systemow operacyjnych w wersjach jezykowych: PL, EN, RU, CS, DE oraz SE. Wszystkie poprawki beda wyposazone w cyfrowy podpis Microsoft.
Serwis bedzie dostepny dla uzytkownikow sieci Jasien-NET. Dostepne beda dwa tryby aktualizacji:
-reczna, dla uzytkownikow ktorych komputery nie sa czlonkami domeny JASIEN
-automatyczna, dla uzytkownikow, ktorzy przylaczyli swoje komputery do tej domeny.

A.

Uwaga: przylaczenie komputera do domeny powoduje, iz Administrator Domeny staje sie lokalnym administratorem maszyny, dlatego tez operacja ta nie jest zalecana dla osob, ktore cenia sobie prywatnosc.
Bart
Bywalec


Dołączył: Pią Kwi 02, 2004 7:58
Posty: 41
Skąd: Gdańsk-Jasień

PostWysłany: Wto Lip 27, 2004 10:10    Temat postu: Re: [Jasien-NET] lokalny serwer Windows Update

Bardzo dobry pomysł, może spowoduje to chociaż częściowy spadek liczby wirusów krążących po sieci i blokuących ruch. Jestem za każdym pomysłem, który podniesie bezpieczęństwo sieci.
_________________
Alfa Romeo 147 to jest to co tygryski lubią najbardziej Smile
Jocker_gd 
   

Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Wto Sie 03, 2004 11:36
Posty: 119
Skąd: Jasień

PostWysłany: Wto Sie 03, 2004 11:39    Temat postu: Re: [Jasien-NET] lokalny serwer Windows Update

Jasien-NET napisał:

Uwaga: przylaczenie komputera do domeny powoduje, iz Administrator Domeny staje sie lokalnym administratorem maszyny, dlatego tez operacja ta nie jest zalecana dla osob, ktore cenia sobie prywatnosc.


Ha ha ha
rozumiem ze bez przylaczenia do domeny administrator nie ma "wgladu" do komputerów Rolling Eyes

_________________
Jocker_gd
Jasien-NET
Gość





PostWysłany: Wto Sie 03, 2004 16:16    Temat postu: Re: [Jasien-NET] lokalny serwer Windows Update

Jocker_gd napisał:
Jasien-NET napisał:

Uwaga: przylaczenie komputera do domeny powoduje, iz Administrator Domeny staje sie lokalnym administratorem maszyny, dlatego tez operacja ta nie jest zalecana dla osob, ktore cenia sobie prywatnosc.


Ha ha ha
rozumiem ze bez przylaczenia do domeny administrator nie ma "wgladu" do komputerów Rolling Eyes


Tak - nie ma wgladu. Przylaczenie do domeny powoduje, iz zapisywane jest w uprawnieniach lokalnej maszyny konto Domain admins, ktorej czlonkiem jest administrator.
Jezeli nie zostala dopelniona ta czynnosc, administrator nie ma 'wgladu' w zasoby komputera. Oczywiscie nie dotyczy to maszyn zle skonfigurowanych, ktore maja domyslnie ustawione prawa 'everyone-full controll' na udostepnionych katalogach.

Jednak ironie, kolego drogi, pozostawilbym na boku, bo albo przedstawia sie jakies oskarzenia i dowody na ich poparcie, albo ponosi sie konsekwencje falszywych oskarzen. Jestes dorosly i wiesz, ze brak znajomosci KK nie zwalnia od odpowiedzialnosci.

A.
OSKI 
   

Forumowicz


Wiek: 37
Dołączył: Wto Kwi 06, 2004 23:02
Posty: 178
Skąd: Gdańsk - Jasień

PostWysłany: Czw Sie 05, 2004 20:27    Temat postu: Re: [Jasien-NET] lokalny serwer Windows Update

ee lol
to czemu nik o tym nie wie jak sie loguje do sieci? Surprised
a ja sie zawsze czepialem ze administratorzy maja podglad na caly ruch w sieci - czyli tak jak by widzieli co robimy (moze jeszcze zdalny pulpit i zmiany w systemie ? :O) a jedna mialem troche w tym racji Razz
teraz jak bede przeinstalowywal sys to sie zastanowie nad automatycznym logowaniem do sieci Confused

_________________
kiedys cos moze tu wpisze ;P
1279699
Bart
Bywalec


Dołączył: Pią Kwi 02, 2004 7:58
Posty: 41
Skąd: Gdańsk-Jasień

PostWysłany: Czw Sie 05, 2004 22:53    Temat postu: Re: [Jasien-NET] lokalny serwer Windows Update

Jak już tak dyskutujemy o naszej sieci, co nas boli itp to ja dozuce swoje trzy grosze. Co do funkcjonowania sieci to nie mam się doczego przyzcepić, działa bez zażutu a transfery też nie są najgorsze. Ale boli mnie jedna rzecz: brak pełnego wyjcia na świat, chodzi mi o zewnętrzne IP mimo iż zwracałem sie do admina, nie raz prosząc o przyznanie tego IP (nawet za dodatkową opłatą) w celu postawienia malutkiego serwera FTP usłyszałem tylko NIE I KONIEC. Mam wrażenie ze ta siec ogranicza sie do poczty i przegladania stron i sciagania przez FTP czegos od kogos, zero możliwości bardziej zaawansowanych możliwośći. I to jest przynajmniej dlamnie wystaczający powód aby w najblizzym czasie przeżucić sie na neostrade, tam przynajmniej jestem "panem i władcą" Smile swojego łącza i nikt sie nie pyta co robie. A wracajac do tematu poruszanego wyżej, to powinno być wyrażne zaznaczene ze przyłaczenie do domeny niesie za soba pewne skutki
_________________
Alfa Romeo 147 to jest to co tygryski lubią najbardziej Smile
Użytkownik Neo
Gość





PostWysłany: Pią Sie 06, 2004 22:26    Temat postu: Re: [Jasien-NET] lokalny serwer Windows Update

Ja już się przeniosłem na Neostardę i Tobie Bart też to radzę. Wielki I Wszechmogący Pan Admin Nasz G(u)rujący może były dobry w czasach PRLu ale nie gdy jest wokoło pojawia się konkurencja.

Bart, wejdz na stronę http://www.jasien.net/ i co widzimy?

"Zawiadamiam, iż osoby, posiadajace zaległości w opłatach większe niż 3 miesiące, zostaną odłączone w sposób trwały od sieci. Ponowne przyłączenie bedzie możliwe po uregulowaniu zaległości i kary w wysokości 25PLN za każdy miesiąc zaległości. Jednocześnie, w wypadku dalszego uchylania sie od uregulowania zaległych zobowiązań, osoby te zostaną zgłoszone do Krajowego Rejestru Długów, zgodnie z obowiązującym prawem."

"Szanowni Państwo informujemy, że wysyłanie na jakikolwiek adres e-mail z naszych domen reklam, ofert, listów itp. przesyłek o charakterze nie zamówionym i nie wynikających z realizacji umów sprzedaży towarów lub świadczenia usług, jest czynem prawnie zabronionym i będzie zgłaszane organom ścigania w myśl obowiązujących przepisów."

"Bardzo prosze o zwrocenie uwagi na numer konta, na ktory dokonują Państwo wpłat abonamentowych. Z dniem 1 lipca 2004 wszystkie konta posiadaja numery w nowym standardzie."

"Od dnia 15-07-2004 pozbawiane dostepu do sieci bedą komputery ktore pelnia role snifferów. Dane właściciela komputera przyłapanego na procederze sniffingu beda logowane oraz przekazywane do prokuratury wraz ze zgłoszeniem podejrzenia popełnienia przestepstwa."

"Nasze systemy monitorujące raportują, że prawie co trzeci użytkownik sieci jasien.net ma (zapewne nieswiadomie) zainstalowane oprogramowanie spełniające definicje mallware/adware lub spyware."

"Szanowni Państwo - przypominam: osoby, które infekują sieć wewnętrzną i zewnętrzna wirusami będą odłączane od niej. Obowiązkiem każdego użytkownika sieci jest dbanie o higienę własnego komputera. Osoby, którym ten obowiązek nie odpowiada proszone są o zgłoszenie się w celu odłączenia od sieci."

"Przypominam, iż komputery, ktore nie posiadaja odpowiedniego identyfikatora, beda odłączane od sieci jako maszyny źle skonfigurowane. Ze wzgledu na nagminność takiego postępowania, koszt ponownego przyłączenia do sieci wynosi rownowartość opłaty abonamentowej za jeden miesiąc."


Same ostrzeżenia. Aż strach komputer włączyć (a jeśli już to po potrójnym zweryfikowaniu czy oby wszystkie należności zostały opłacone). Nie lubię takiego podejścia do ludzi, dlatego powiedziałem im dziękuję. Mam Neostradę i jestem jej zadowolonym użytkownikiem. Wink
Jasien-NET
Gość





PostWysłany: Pią Sie 06, 2004 22:32    Temat postu: Re: [Jasien-NET] lokalny serwer Windows Update

Bart napisał:
czasie przeżucić sie na neostrade, tam przynajmniej jestem "panem i władcą" Smile swojego łącza i nikt sie nie pyta co robie. A wracajac do tematu poruszanego wyżej, to powinno być wyrażne zaznaczene ze przyłaczenie do domeny niesie za soba pewne skutki


To nie jest prawda niestety. TPSA ostatnio przejela sie dosc mocno tym co sie dzieje na ich laczach i posiadanie publicznego adresu daje tylko iluzje bycia jego 'panem i wladca'.
Co do meritum sprawy - uprawnien, etc. Jest to wyraznie dosc napisane w KB oraz Technet (oba dostepne na stronach producenta systemu) i dziwie sie naprawde, ze ktokolwiek czyni zarzut z tego, iz przypomnialem tylko ten fakt. No ale skoro znajomosc systemu operacyjnego jest u niektorych uzytkownikow (np. administratora tego forum) tak mala to dodam, iz kazda interakcja z systemem uzytkownika zapisywana jest w logu systemowym, tak wiec dosc latwo sprawdzic, kto kiedy i jak korzystal z zasobow komputera.

A.

PS. To jest juz moja ostatnia wypowiedz w tym temacie, gdyz nie zamierzam dac sie wciagnac w polemike oparta na braku elementarnej wiedzy o systemie z ktorego sie korzysta, tak jak mialo to miejsce u administratora tego forum.
Bart
Bywalec


Dołączył: Pią Kwi 02, 2004 7:58
Posty: 41
Skąd: Gdańsk-Jasień

PostWysłany: Czw Sie 12, 2004 9:59    Temat postu: Re: [Jasien-NET] lokalny serwer Windows Update

Może i rzeczywiscie nie jestem "panem i władcą" Smile łącza, ale mam możliwość wyjscia na świat pod stałym adresm (aplikacja No IP) a niestety w Jasien-NET takiej usługi brak. W Telekomunikacji (Neostrada) nikt mnie sie nie pyta co robie ze swoim łączem. Moge je zapchać sobie czymkolwiek chce (FTP, P2P, itp) Zdaje sobie sprawe, że siec osiedlowa to troche inna sprawa odnosnie dzielenia przepustowsci łączą, ale ondnosze wrażenie, że siec ta nie poszeża oferty swoich uslug dla użytkowników, którzy oczeukują czegoś więcej. Neostrada jest wprawdze dwa razy droższa, ale według mnie oferuje dwa razy wiecej możlwiosci, których nie dostaje tutaj mimo możlwiosći dopłacenia z mojej strony. Pracowałem długi czas na Neostradzie i jestem z niej bardzo zadowolony. Jeżeli nic nie zmieni sie w naszej sieci, przejde do konkurencji.
_________________
Alfa Romeo 147 to jest to co tygryski lubią najbardziej Smile
Jasien-NET
Gość





PostWysłany: Czw Sie 12, 2004 23:50    Temat postu: Re: [Jasien-NET] lokalny serwer Windows Update

Użytkownik Neo napisał:
Ja już się przeniosłem na Neostardę i Tobie Bart też to radzę. Wielki I Wszechmogący Pan Admin Nasz G(u)rujący może były dobry w czasach PRLu ale nie gdy jest wokoło pojawia się konkurencja.

Bart, wejdz na stronę http://www.jasien.net/ i co widzimy?

"Zawiadamiam, iż osoby, posiadajace zaległości w opłatach większe niż 3 miesiące, zostaną odłączone w sposób trwały od sieci. Ponowne przyłączenie bedzie możliwe po uregulowaniu zaległości i kary w wysokości 25PLN za każdy miesiąc zaległości. Jednocześnie, w wypadku dalszego uchylania sie od uregulowania zaległych zobowiązań, osoby te zostaną zgłoszone do Krajowego Rejestru Długów, zgodnie z obowiązującym prawem."

"Szanowni Państwo informujemy, że wysyłanie na jakikolwiek adres e-mail z naszych domen reklam, ofert, listów itp. przesyłek o charakterze nie zamówionym i nie wynikających z realizacji umów sprzedaży towarów lub świadczenia usług, jest czynem prawnie zabronionym i będzie zgłaszane organom ścigania w myśl obowiązujących przepisów."

"Bardzo prosze o zwrocenie uwagi na numer konta, na ktory dokonują Państwo wpłat abonamentowych. Z dniem 1 lipca 2004 wszystkie konta posiadaja numery w nowym standardzie."

"Od dnia 15-07-2004 pozbawiane dostepu do sieci bedą komputery ktore pelnia role snifferów. Dane właściciela komputera przyłapanego na procederze sniffingu beda logowane oraz przekazywane do prokuratury wraz ze zgłoszeniem podejrzenia popełnienia przestepstwa."

"Nasze systemy monitorujące raportują, że prawie co trzeci użytkownik sieci jasien.net ma (zapewne nieswiadomie) zainstalowane oprogramowanie spełniające definicje mallware/adware lub spyware."

"Szanowni Państwo - przypominam: osoby, które infekują sieć wewnętrzną i zewnętrzna wirusami będą odłączane od niej. Obowiązkiem każdego użytkownika sieci jest dbanie o higienę własnego komputera. Osoby, którym ten obowiązek nie odpowiada proszone są o zgłoszenie się w celu odłączenia od sieci."

"Przypominam, iż komputery, ktore nie posiadaja odpowiedniego identyfikatora, beda odłączane od sieci jako maszyny źle skonfigurowane. Ze wzgledu na nagminność takiego postępowania, koszt ponownego przyłączenia do sieci wynosi rownowartość opłaty abonamentowej za jeden miesiąc."


Same ostrzeżenia. Aż strach komputer włączyć (a jeśli już to po potrójnym zweryfikowaniu czy oby wszystkie należności zostały opłacone). Nie lubię takiego podejścia do ludzi, dlatego powiedziałem im dziękuję. Mam Neostradę i jestem jej zadowolonym użytkownikiem. Wink


Witam,

Zastanawiam sie o co tu chodzi.
Czy o to, ze brak poszanowania dla sieci ma sie stac regula?
Przywolany cytat ze strony: "Zawiadamiam, iż osoby, posiadajace zaległości w opłatach większe niż 3 miesiące, zostaną odłączone w sposób trwały od sieci. " dotyczy tych osob, ktore żeruja na osobach placacych - czyzby osoba ta (anonim) nie placila?
Dziwne... dziwne tym bardziej, iz ma pretensje, ze zostanie zgloszona do KRD.

Drugi cytat:
"Szanowni Państwo informujemy, że wysyłanie na jakikolwiek adres e-mail z naszych domen reklam, ofert, listów itp. przesyłek o charakterze nie zamówionym..."
czy celowo zostal pominiety wstep, ktory mowil wyraznei o tym do kogo adresowana jest informacja?
Przeciez wyraznie napisane jest na stronie:
"Informacja dla spamerów oraz firm zarejestrowanych w SMB i stowarzyszeniach pokrewnych:"
Albo uzytkownik poczul sie spamerem albo tez nie w smak mu ochrona danych osobowych i kont e-mail.
No bo inaczej nie umiem tego wytlumaczyc. Na wszelki jednak wypadek potwierdze, ze kazde udokumentowane zgloszenie spamu jest zglaszane do organow scigania. Na razie jest to wykroczenie zagrozone mala kara, ale czynimy starania by kara zaczela byc dotkliwa, czyli byla mnozona przez ilosc wysylek, a nie obejmowala sam fakt wyslania spamu.
Koelkny cytat:

"Bardzo prosze o zwrocenie uwagi na numer konta, na ktory dokonują Państwo wpłat abonamentowych. Z dniem 1 lipca 2004 wszystkie konta posiadaja numery w nowym standardzie."

Zaprawde godne potepienia. Informacja umieszczona na stronie po to, by uniknac dodatkowych oplat jakie niektore banki naliczaja, za przelewy na stary format numeru konta.

I kolejny strzal w ciemno:
"Od dnia 15-07-2004 pozbawiane dostepu do sieci bedą komputery ktore pelnia role snifferów. Dane właściciela komputera przyłapanego na procederze sniffingu beda logowane oraz przekazywane do prokuratury wraz ze zgłoszeniem podejrzenia popełnienia przestepstwa."

Ten czlowiek nie ma prawdopodobnie bladego pojecia o sieci i zasadach jej funkcjonowania, czyniac zarzut z faktu informacji dla uzytkownikow, iz podjete zostana dzialania przeciwko osobom naruszjacym prywatnosc innych uzytkownikow.
Osoba ta wykazuje sie sladowa znajomoscia tematu liczac na to, iz latwymi haslami zdobedzie poklask.
Otoz drogi anonimie, wyjasniam, ze osoby prowadzace nasluch przy pomocy mechanizmu, o ktorym mowa, moga przechwycic informacje kodowane przez np. SSL i uzyskac dostep do konta w banku.
Odpowiada Ci taka wizja? Bo ani mnie, ani uzytkownikom zapewne nie.
Ciekawe tez czy bedzie sie im NIE podobac wizja zaniechania monitoringu naduzyc w tym zakresie.

"Nasze systemy monitorujące raportują, że prawie co trzeci użytkownik sieci jasien.net ma (zapewne nieswiadomie) zainstalowane oprogramowanie spełniające definicje mallware/adware lub spyware."

Kolejny strzal w ciemno. Ja juz sie nie zastanawiam nawet kim trzeba byc by uczynic zarzut z ostrzezenia o fakcie! Zwlaszcza, ze podany jest link do stron gdzie mozna sprawdzic czy jest sie posiadaczem takiego software czy nie.
Komu zalezy na tym by ludzie byli nieswiadomi tego co grozi im w sieci?


"Szanowni Państwo - przypominam: osoby, które infekują sieć wewnętrzną i zewnętrzna wirusami będą odłączane od niej. Obowiązkiem każdego użytkownika sieci jest dbanie o higienę własnego komputera. Osoby, którym ten obowiązek nie odpowiada proszone są o zgłoszenie się w celu odłączenia od sieci."


No i? Jakies rozwiniecie tematu? Moze jednak lepiej by pozostal Pan poza siecia i infekowal swoim systemem podsieci, ktore sobie na to pozwola.
JEstem przekonany, iz osoby, ktore zdecyduja sie pozostac wewnatrz sieci Jasien-NET zyskaja na tym.

"Przypominam, iż komputery, ktore nie posiadaja odpowiedniego identyfikatora, beda odłączane od sieci jako maszyny źle skonfigurowane. Ze wzgledu na nagminność takiego postępowania, koszt ponownego przyłączenia do sieci wynosi rownowartość opłaty abonamentowej za jeden miesiąc."


To bardzo skoplikowany problem - zwlaszcza gdy (tak jak ostatnio) byla potrzeba szybkiej identyfikacji zarazonych maszyn, ktore infekowaly innych uzytkownikow.
Do wyboru sa dwie opcje - albo panuje nad tym uzytkownik, albo system. Wybrana opcja to uzytkownik, ktory panuje nad tym by maszyna przedstawiala sie dla systemu odpowiednio. Przykro mi, ze przeroslo to Pana mozliwosci. Nie nakladalo to jednak ograniczen sprzetowych typu pozostanie przy jednej karcie sieciowej.

Pisze Pan dalej:
"Same ostrzeżenia. Aż strach komputer włączyć (a jeśli już to po potrójnym zweryfikowaniu czy oby wszystkie należności zostały opłacone). Nie lubię takiego podejścia do ludzi, dlatego powiedziałem im dziękuję. Mam Neostradę i jestem jej zadowolonym użytkownikiem. "

Chyba wyjasnilem manipulacje jakich sie Pan dopuscil do chwili obecnej. Ostrzezen nie ma wiele, no chyba, ze stawia sie Pan w rzedzie osob zerujacych na innych i nie placacych zobowiazan finansowych. Teraz tego nie jestem w stanie stwierdzic, choc blizsze prawdy jest to, ze nie chce ujawniac tozsamosci.

Ja nie lubie taniego cwaniactwa i żerowania na cudzych pieniadzach.
Poki co jest Pan panie anonimie tanim cwaniakiem, usilujacym dowiesc czegos, czego nie ma Pan szans udowodnic.

A.

PS. Oczywiscie rozumiem, ze zgloszenie rezygnacji z sieci zostalo wyslane - w przeciwnym wypadku KRD sie ukloni. O czym ostrzegam, a nie groze.
OSKI 
   

Forumowicz


Wiek: 37
Dołączył: Wto Kwi 06, 2004 23:02
Posty: 178
Skąd: Gdańsk - Jasień

PostWysłany: Pią Sie 13, 2004 0:36    Temat postu: Re: [Jasien-NET] lokalny serwer Windows Update

hmm no i w wiekszosci racja
ale a propo sniffingu - przeciez ... jezeli ktos kto sie loguje do sieci ma byc stale podgladany - wiadomo co robi gdzie wchodzi itp to jest sniffing ...
a tego nigdzie w umowie nie ma napisane a kazdy dostaje dane do logowania sie - czy to nie dziwne?
ja sie o ty dopier teraz dowiedzialem i niestety ale juz sie nie loguje bo przez to sa same problemy - np ze ja moge wchodzic na komputery innych a oni nie - to jest 2 powod ... male niedopracowanie

czy nie mam racji?

i tu jest taki maly (moze nie maly) problem sniffingu

wiec raczej trzeba samemu przestac aby inni przetali ... przynajmniej wq mnie ale to juz nie moja sprawa bo sie nie loguje i przynajmniej do moich katalogow mozna zagladac (jezeli ktos nie jest zalogowany do sieci)

_________________
kiedys cos moze tu wpisze ;P
1279699
Jocker_gd 
   

Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Wto Sie 03, 2004 11:36
Posty: 119
Skąd: Jasień

PostWysłany: Pią Sie 13, 2004 12:00    Temat postu: Re: [Jasien-NET] lokalny serwer Windows Update

Jasien-NET napisał:

Ja nie lubie taniego cwaniactwa i żerowania na cudzych pieniadzach.
Poki co jest Pan panie anonimie tanim cwaniakiem, usilujacym dowiesc czegos, czego nie ma Pan szans udowodnic.

A.

PS. Oczywiscie rozumiem, ze zgloszenie rezygnacji z sieci zostalo wyslane - w przeciwnym wypadku KRD sie ukloni. O czym ostrzegam, a nie groze.


Szanowny Panie A.
Bez emocji...
Zaczne od tego ze to nie ja jestem tym Anonimem - dla Panskiej informacji moge podac dakladne dane, a doszly mnie sluchy ze ma Pan na mnie OKO - nie rozumiem dlaczego - wracajac do poprzedniego mojego posta chcialbym zapytac gdzie popelnilem przestepstwo?

Z Panskich postow wynika iz jest Pan znawca prawa (Karnego, Cywilnego, Handlowego), wiec chcialbm zapytac dlaczego do dnia dzsiiejszego nie otrzymalem umowy o swiadczeniu uslug przez Panski podmiot,
zarzuca mi Pan nieznajomosc prawa a sam nie doknca stosuje sie Pan co do niektorych przeisow... ( dla inforacji moge podac co najmniej kilka - tylko na milosc boska niech Pan nie traktuje tego jako oskrzenia ) ,
Co do KRD to Szanowny Pan wie ze aby dokanac zgloszenia musi byc spelnionych kilka warunkow:

1. Dla osoby fizycznej: wierzytelnosc w wysokosci 200 zł jest wymagalna od conajmniej 60 dni i minelo conajmniej 30 dni od dnia wyslania listem poleconym wezwania do zaplaty wraz z informacja o zamiarze dopisania dlugu do KRD
2. Dla podmiotow gosp. terminy odpwoednio to 30 i 14 dni.

W przypadku gdyby dokonal Pan wpisu bez w/w moze zaplacic Pan grzywna do 30 tys zł.

Zakonczmy ten temat nie klucmy sie itd. jezeli ktos jest niezadowlony to niech zrezygnuje ( ja tego nie zrobie bo zplacilem 400 zł za podlaczenie)

_________________
Jocker_gd
Ronin11 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Czw Sie 15, 2013 12:06
Posty: 367
Skąd: Gdańsk-Centrum

PostWysłany: Śro Cze 17, 2015 10:53    Temat postu: Re: [Jasien-NET] lokalny serwer Windows Update

Atrakcyjne oferty domen moim zdaniem mają w https://domeny.pl/ . Do dyspozycji jest łatwa w obsłudze wyszukiwarka domen, dzięki której bez problemu można sprawdzić czy interesujące nas domeny są wolne.
koszykarzWWA 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Wrz 30, 2016 17:42
Posty: 151
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 04, 2016 0:01    Temat postu: Re: [Jasien-NET] lokalny serwer Windows Update

Co do samego sprzętu i Microsoftu to firma ze strony http://www.thomas-it.pl też ma od nich produkty, więc dobrze byłoby wejść i zobaczyć co oferują. W razie czego będziesz szukać dalej.
Ivettka 
   

VIP


Wiek: 34
Dołączył: Śro Paź 31, 2018 16:51
Posty: 1144
Skąd: Sopot

PostWysłany: Wto Mar 17, 2020 13:47    Temat postu: Re: [Jasien-NET] lokalny serwer Windows Update

U mnie w firmie od takich spraw jest informatyk gdyż ja za bardzo się na tym nie znam. Za to brałam udział w procesie wdrażania systemu ERP https://www.connecto.pl/system-erp-do-zarzadzania-firma/ z którego jestem bardzo zadowolona. Tym bardziej, że w końcu chodzi o zarządzanie moją firmą.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama